top of page
VEDLIAI-horizontal.png
2000px-Google_org_logo.svg_edited.png
bit_byte.png

Technologinės kūrybos mentorystės programa

pradinių klasių mokytojams

Kurė, įgyvendino ir rūpinosi:

Finansuoja 

Finansavo:

pic.jpg
Kas yra
Technologijų vedliai?

bit&Byte, kartu su Google.org,  2018 -2020m. kvietė

1 000

Lietuvos pradinių klasių mokytojų tapti rytojaus technologijų kūrėjų vedliais!

„Technologijų vedliai" – tai nuotolinė mentorystės programa, kurioje pradinių klasių mokytojai iš visos Lietuvos įgauna įgūdžių dirbti su įvairiomis technologijomis ir technologinės kūrybos turinį, pritaikomą klasėse. 

 

Kodėl?

Atsakymai į DUK ir mokytojų įspūdžiai

Programos tikslai

PASITIKEJIMAS.png

PASITIKĖJIMAS

Klaidos, priimtos su pasitikėjimu, yra geriausia treniruotė smegenims, o technologinė kūryba yra nesibaigiančių klaidų, o tiksliau – mokymosi galimybių – seka. Suteikdami saugią erdvę klysti ir stiprindami pasitikėjimą gebėjimais, paliksime daugiau vietos smalsumui, kuris yra kibirkštis kūrybiškumui.

IGUDZIAI.png
ĮGŪDŽIAI

Kaip kuriama mobilioji programėlė? O jei tapčiau dirbtinio intelekto treneriu? Kartu su mentoriais iš technologijų industrijos, suvoksime jau veikiančias technologijas jas dekonstruodami ir žingsnis po žingsnio sudėdami atgal. Praktikuosimės kartu spręsdami užduotis ir kurdami technologinius projektus, kuriuos būsite pasiruošę atlikti ir su savo mokiniais.

TURINYS.png

TURINYS

Praktinius užsiėmimus papildys laisva prieiga prie programos turinio, kuris yra paruoštas sklandžiam ir nuosekliam vaikų mokymui ir  savarankiškam jų mokymuisi kurti technologijas. Turinio prieiga gaunama be pabaigos datos.

IGUDZIAI.png

Kviečiame registruotis į paskutinį programos sezoną!

Data: 2020 m. vasaris – gegužė.

Programoje JAU sudalyvavo 600 pradinių klasių mokytojų iš visos Lietuvos, o į naują sezoną priimsime dar 500. 

Po registracijos, susisieksime su jumis el. paštu! 

 • Kam skirta mentorystės programa „Technologijų vedliai“?
  Mentorystės programa „Technologijų vedliai“ skirta pradinių klasių mokytojams visoje Lietuvoje. Užsiėmimai vyks nuotoliniu būdu, tad visai nesvarbu, kurioje Lietuvos vietoje esate. „Technologijų vedliai“ skirti: ✔️Stiprinti PASITIKĖJIMĄ savo gebėjimu suprasti globalius pokyčius ir perduoti tai daryti rytojaus technologijų kūrėjams – pradinių klasių mokiniams. ✔️Lavinti kūrybinių technologijų ĮGŪDŽIUS, suteikiant galimybę praktikuotis. ✔️Įgyti prieigą prie TURINIO, kuri vėliau pritaikoma darbui su mokiniais.
 • Kaip galiu užsiregistruoti mentorystės programai „Technologijų vedliai“?
  Užsiregistruoti ateinančiam sezonui sezonams (2020 m. vasaris - gegužė.) vykstantiems „Technologijų vedliai“ užsiėmimams galite čia >>
 • Kaip vyks mentorystės programa „Technologijų vedliai“?
  „Technologijų vedliai“ vyks tris kartus. 2019 vasario-gegužės mėn. 2019 rugsėjo-gruodžio mėn. 2020 vasario-gegužės mėn. Vienas mokytojas dalyvaus tik vieną kartą (t.y. 3 mėnesius). ✔️Programa prasideda gyvu susitikimu su visais dalyviais, mentoriais, bit&Byte komanda ir partneriais. ✔️Mokytojai dirba su mentoriais-technologijų profesionalais. Vienas mentorius dirba su 14 mokytojų grupe. ✔️Programa susideda iš kassavaitinių užsiėmimų (1k/sav). Išvis bus 12 praktinių užsiėmimų po 1.5 val. Programa truks 3 mėnesius. ✔️Programa sudaryta iš 4 teminių kūrybinių technologijų modulių po 3 užsiėmimus. ✔️Užsiėmimų formatas – gyvi video mokymai su praktinėmis užduotimis. ✔️Mokytojai gaus mėnesines konsultacijas 6 mėnesius po mokymų bei neterminuotą prieigą prie bit&Byte kuriamos, mokymui skirtos turinio platformos.
 • Ar turiu turėti patirties kūrybinių technologijų srityje?
  Ne, patirtis kūrybinių technologijų ar programavimo srityje nebūtina – dirbsime kartu su tiek pirmą kartą susiduriančiais, tiek ir jau patirties turinčiais mokytojais.
 • Kiek laiko reikės skirti mentorystės programai?
  Apie 4 valandas per savaitę. Kiekvieną savaitę vyks 1.5 val. trukmės užsiėmimai su mentoriais – gyvi video mokymai su praktinėmis ir kūrybinėmis užduotimis. Kitą laiką skirsite mokantis asmeniškai ir žinių taikymui klasėje.
 • Ar mentorystės programa „Technologijų vedliai“ mokama?
  Ne, dalyvavimas mentorystės programoje „Technologijų vedliai“ yra nemokamas. Programą finansuoja Google.org.
 • Ar mentorystės programos pabaigoje gausiu pažymėjimą?
  Taip, gausite akredituotos programos pažymėjimą.
 • Kokie kompiuterio reikalavimai mokytojams, dalyvaujantiems programoje?"
  Visiems, dalyvaujantiems programoje „Technologijų vedliai“, reikia: + Kompiuterio, pritaikyto vaizdo skambučiams (t.y. su kamera, garsiakalbiu ir mikrofonu). + Prieigos prie interneto.
 • Kas bus mano mentorius/ė?
  Mentorystės programos „Technologijų vedliai“ mentoriai – tai programuotojai, verslo analitikai, strategai, projektų vadovai ar kiti technologijų profesonalai iš įvairių technologinių kompanijų, kurie lydės mokytojus visos programos metu. Taip pat, jūsų mentoriai gali tapti ir mokytojai, kurie jau praėjo „Technologijų vedlių“ programą.
 • Kur kreiptis, jeigu turiu dar klausimų?"
  Rašykite į vedliai@bitbyte.lt arba skambinkite 8 647 31608 ir į viską atsakysime!

Organizatoriai pasilieka teisę keisti programos eigą ir turinį viso projekto metu.

Akimirkos iš sezono atidarymo renginių

Kaip viskas vyko?

Naujas – ir paskutinis – sezonas prasideda 2020 m. vasarį. Kaip viskas vyks?

 • Atidarymo renginys – gyvas susitikimas su visais dalyviais, mentoriais, bit&Byte komanda ir partneriais.

 • Tris mėnesius vyksiantys 12 praktinių užsiėmimų po 1.5 val (4 teminiai moduliai)

 • 1 mentorius dirba su 14 mokytojų grupe.

 • Užsiėmimų formatas - gyvi kassavaitiniai video mokymai su praktinėmis ir kūrybinėmis užduotimis.

 • Preliminarus užsiėmimų laikas 14:00 - 15:30, 15:00-16:30 arba 16:30-18:00, darbo dienomis. 

 • Kasmėnesinės konsultacijos 6 mėnesiai po mokymų.

 • Nuolatinė prieiga prie Technologijų vedlių mokymo turinio platformos.

 • Uždarymo renginys – gyvas susitikimas su visais dalyviais, mentoriais,  bit&Byte komanda ir partneriais.

„Gebu savo pamokose integruoti IT turinį.

Tokia kieta mokykloje esu viena“ – „Technologijų vedlių“ alumni, pradinių klasių mokytoja

EIGA-4.png

Ko mokėmės?

Kūrybos, smalsumo, drąsos eksperimentuoti ir kurti technologijas. Turinys suskirstytas pamokomis ir kiekviena iš jų susidaro iš kūrybinių bei techninių užduočių. Jos – patogios pritaikyti klasėje su vaikais ir integruoti į įvairias pamokas: matematiką, kalbų mokymąsi, dailę, gamtos pažinimą ir kitas.

Narstėme šiuos modulius:

PROGRAMAVIMO KONCEPTAI

Mokomės dirbti su Scratch - Masačiusetso Technologijų Instituto Media Lab kurta platforma, kuri skirta suprasti ir perprasti programavimo logiką, ugdyti bendruomeniškumą, dalinantis savo darbais bei kūrybiškumu, kuriant istorijas, animaciją, žaidimus.

VIRTUALI  REALYBĖ

Kaip kuriami virtualios realybės produktai? Kaip tai veikia? Mokomės kurti įvairias virtualios realybės aplinkas ir atrasti jų galimybes.

MOBILIŲJŲ PROGRAMĖLIŲ KŪRIMAS

Nuo dizaino iki nuosavos programėlės sukūrimo – su mokytojais susipažįstame ir dekonstruojame tai, ką naudojame kasdien.

DIRBTINIS INTELEKTAS

Kas yra dirbtinis intelektas ir kaip jį kurti? Gilinamės ir į tai!

Rytojaus kūrėjai gimė pasaulyje, kuriame kasdienis technologijų naudojimas yra įprastinė gyvenimo dalis. Įvairiausios technologijos aktyviai „dalyvauja“ ne tik buityje, bet ir tampa pagrindiniais darbo įrankiais. Mūsų tikslas – vaikų technologinį smalsumą paversti kibirkštimi kūrybai ir įrankiu nuolatiniam mokymuisi.

 

Technologinis raštingumas yra XXI a. higiena ne tik vaikams, bet ir juos mokymosi procese lydintiems suaugusiems. Informacijos ir pasirinkimų gausoje, mokytojas tampa ne tik vertybių, bet ir ateities įgūdžių kompasu.

IMG_7805.jpg
bottom of page