top of page
bit n byte kosmosas-02.png

3... 2... 1... KYLAM!

Visus 8-13 metų kosmonautus ir kosmonautes KVIEČIAME į misiją.

 

Virtualiuose užsiėmimuose kurdami technologijas susipažinsime su saulės sistema ir gyvybėmis ten, kursime 3D erdvėlaivio modelį, programuosime kosminį pasivaikščiojimą ir... klausysime įvairiausių tarpgalaktinių istorijų!

 

Kada?
Spalio 26-29d.
Užsiėmimų laikus rasite registracijos formoje.

Keturių virtualių užsiėmimų kaina: 50 Eur.

Jaunųjų kosmonautų įgulos dirbs nedidelėse grupėse po 8 narius. Įgulas per misijas ves mentoriai – technologijų profesionalai ir entuziastai. 

 

bit n byte kosmosas 2-01.png

Programa*

I užsiėmimas – pasiruošimas

Geras pasiruošimas – jau pusė misijos!

Suformuosime komandas ir kursime 3D erdvėlaivio modelį.

Trukmė – 1.5 val.

II užsiėmimas – kosmoso platybės

Susipažinsime su mūsų misijos aplinka – galaktika, saulės sistema ir... gal dar kažką įdomaus čia rasim?

Atkursime skirtingų planetų gravitaciją virtualioje realybėje. 

Trukmė – 1.5 val. 

bit n byte kosmosas 2-03.png

III užsiėmimas – gyvybė kosmose

Susipažinsime su tais, ką galime kosmose sutikti ir susimojuoti. Svarstysime, kokia gyvybė ten egzistuoja? Ką reikštų gyventi kosmose?

Įsikursime Marso kolonijoje. 

Trukmė – 1.5 val.

IV užsiėmimas – misija! Kosmoso lobiai

Naujokai paleis virtualią raketą, nutupdysime ją Marse ir truputį ten pasivaikščiosime. 

Su pažengusiais kursime interaktyvų bilietą į kosmosą su virtualios ir papildytos realybių elementais.

Trukmė – 1.5 val. 

Pranešėjai

Dieną prieš užsiėmimą į kosmonautų dėžutes kaip raketos atskries įkvėpimai – specialiai šiai stovyklai sukurti kosmoso srities entuziastų video pasakojimai, padrąsinantys mus technologinės kūrybos užsiėmimams, praplečiantys mūsų vaizduotę, keliantys mūsų mąstymą mankštinančius klausimus.

egleeee.png

Dr. Eglė Čekanavičiūtė

Esu Dr. Eglė Čekanavičiūtė, NASA Ames tyrimų centro kosmobiologė. Tyrinėju, kaip žmogaus kūną veikia kosminiai skrydžiai. Man ypač įdomu, kaip kosminė radiacija skrydžių į Mėnulį ir į Marsą metu paveiks žmogaus smegenis. Kadangi kol kas ten dar neskrendame, radiaciją imituoju naudodama greitintuvus. Prieš pradėdama darbus NASA, studijavau neuromokslus Harvarde ir Stanforde ir dirbau Kalifornijos universitete San Franciske (UCSF), tad jau septyniolika metų tyrinėju smegenų veiklą. O prieš atvykdama į JAV, gyvenau Vilniuje, baigiau Vilniaus Licėjų.

 

Palinkėjimas:

Smagiausia mano darbo dalis – tai, kad galima užduoti visiškai paprastą klausimą, pavyzdžiui: „Ar kosminė radiacija vienodai paveiks jaunesnius ir vyresnius astronautus?“ – ir suprasti, kad atsakymo dar niekas nežino! Tad linkiu nuolat klausinėti, drąsiai ir nesivaržant „kvailų klausimų“, ir viskuo domėtis. Kokia mūsų Visata įvairi ir kiek joje dar neatrastų įdomių dalykų!

Dr. Kastytis Zubovas

Kastytis Zubovas yra astrofizikos mokslų daktaras, dirba Fizinių ir technologijos mokslų centre Vilniuje, kur tyrinėja galaktikų evoliuciją, naudodamasis kompiuteriniais modeliais. Taip pat Vilniaus universiteto fizikos fakultete dėsto būsimiems astrofizikams. Laisvalaikiu domisi įvairiausia fantastika ir užsiima su tuo susijusiomis veiklomis. Norėtų kada nors nuskristi į turistinę kelionę po Mėnulį bei Marsą.

 

Palinkėjimas: 

Linkiu, kad jūsų svajonių neribotų nei lubos, nei dangus, ir kad kiltumėte aukštyn kaip raketos!

Nuotraukos autorius: E. Kurauskas

Goda Raibė

Mokslo žurnalistė, DELFI laidos „Radikalus smalsumas“ vedėja, „Kosmonautų pusryčiai“ įkūrėja, projekto „82 mėnuliai bei netrukus pasirodysiančios knygos apie kosmosą vaikams autorė.

Goda pasakos, kodėl Mėnulis nenukrenta į Žemę, kaip jis atsirado mūsų danguje ir kodėl mes turime jį tik vieną, kai kitos mūsų kaimyninės planetos tiek daug? Kas yra gravitacija ir kas nutiktų jei mus įtrauktų juodoji skylė? Kur Visatos pabaiga?

 

Kosminis palinkėjimas iš Godos? Linkiu visiems radikalaus smalsumo!

Marius Klimavičius

Marius baigė University of Southmapton Aeronautikos inžinerijos magistro studijas, dirbo Surrey Satellites bei NanoAvionikoje sistemų inžinieriumi, o Europos kosmoso agentūroje – robotikos inžinieriumi pagal stažuočių programą.

Dabar Marius vadovauja Blackswan Technologies – startuoliui, kuriančiam autonomines mažųjų palydovų sistemas.


Palinkėjimas jauniesiems kosmonautams? „Atraskite tai, ką jums patinka daryti ir užsibrėžkite didelį tikslą!“

Šarūnas Kazlauskas

Šarūnas: "Savanoriauju vienintelėje pasaulio bendruomenės finansuojamoje, keleivinėje kosmoso programoje Copenhagen Suborbitals. Per paskutinį dešimtmetį mūsų 60-ies savanorių komanda, dirbdama laisvalaikiu sukūrė ir sėkmingai nuo Baltijos jūros paviršiaus paleido šešias raketas. Jos mus daug išmokė ir šiuo metu gaminame raketą SPICA (liet. Spika), kuri pajėgs iškelti kosminę kapsulę su savanore astronaute ar astronautu kelionei į kosmosą bei saugiai grąžins jį ar ją atgal į Baltijos jūrą.Linkiu kosminės stovyklos tyrinėtojams nebijoti didelių iššūkių, kadangi noriai bendradarbiaudami ir padėdami vieni kitiems, kartu tapsite karta, pasiekusia ne tik Mėnulį, bet ir žvaidždes."

Kosminiai technologinės kūrybos užsiėmimai

bottom of page