top of page
Stovykla Cover  (1).png

Programa*

1 diena – KOSMOSO PLATYBĖS

Susipažinsime su mūsų misijos aplinka – galaktika, saulės sistema ir... gal dar kažką įdomaus čia rasim?

2 diena – Misija: ORAS

Pasiaiškinsime Niutono dėsnius, įsigilinsime į kosminio laivo sudedamasias dalis.

3 diena – Misija: VANDUO 

Susipažinsime su tais, su kuo galime kosmose susimojuoti. Svarstysime, kokia gyvybė ten egzistuoja ir ko reikia išgyventi? 

4 diena – Misija: KURAS bei ENERGIJA

Kodėl reikalingi kosmoso atradimai ateičiai, kodėl reikalingi tyrimai. Tarša. Degalinės kosmose.

5 diena – skrydis į KOSMOSĄ

Ateitis kitoje planetoje, miesto konstravimas,  į kosmosą su virtualios ir papildytos realybių elementais. 

Pranešėjai

Stovyklos metu į astronautų dėžutes kaip raketos atskries įkvėpimai – specialiai šiai stovyklai sukurti kosmoso srities entuziastų video pasakojimai, padrąsinantys mus technologinės kūrybos užsiėmimams, praplečiantys mūsų vaizduotę, keliantys mūsų mąstymą mankštinančius klausimus.

Goda Raibytė-Aleksa

Mokslo žurnalistė, DELFI laidos „Radikalus smalsumas“ vedėja, „Astronautų pusryčiai“ įkūrėja, projekto „82 mėnuliai“ bei netrukus pasirodysiančios knygos apie kosmosą vaikams autorė.

Goda pasakos, kodėl Mėnulis nenukrenta į Žemę, kaip jis atsirado mūsų danguje ir kodėl mes turime jį tik vieną, kai kitos mūsų kaimyninės planetos tiek daug? Kas yra gravitacija ir kas nutiktų jei mus įtrauktų juodoji skylė? Kur Visatos pabaiga?

Boston Dynamic's robot dog

Iš technologijų galaktikos į mūsų stovyklą atkeliaus Boston Dynamic's robotinis šuniukas su mūsų partneriais – UAB „Rubedo sistemos“. Ši kompanija yra mobiliosios robotikos sprendimų pionierė Lietuvoje, kuri specializuojasi savivaldžių robotų navigacijos ir dirbtiniu intelektu paremtos 3D mašininės regos srityse. Šis robotinis šuniukas ne tik moka atlikti įspūdingus triukus, bet ir geba tyrinėti įvairias vietas, tarsi tikras kosminis keliautojas! Laukia nuostabi galimybė pamatyti, kaip ateities technologijos pritaikomos šiandien.

Vidas Dobrovolskas

Astrofizikas, kuris tyrinėja įvairias žvaigždžių savybes, padedančias suprasti, kaip keitėsi mūsų Visata bėgant laikui. Nors žvaigždės danguje atrodo tik kaip blyškūs šviesos taškeliai, Vidas naudojasi teleskopais ir kitais prietaisais, kad „prakalbintų“ žvaigždžių šviesą ir atskleistų įvairias Visatos paslaptis. Tad Vidas nuves stovyklautojus į žvaigždžių pasaulį, kur laukia neatrasti stebuklai!

Austėja Bukauskytė

Baigusi fizikos mokslus Vilniaus universitete, ši nepaprasta moteris pasinėrė į „Renkuosi mokyti“ programą ir dirbo mokytoja. Po kelių metų kosminių skrydžių klasėse su mokiniais, ji nusileido fotonikos srityje, aukštųjų technologijų gamyboje, kur dirba jau ketvirtus metus.

Susitikimo metu su mūsų stovyklos astronautais Austėja pasidalins savo žiniomis apie šviesą – kaip ji mums padeda matyti, kodėl matome spalvas. Taip pat pasvarstysime, kodėl dangus toks mėlynas ir kodėl saulėlydžio metu matome oranžinę saulę.

Dr. Vytautas Kavaliūnas

„EKSPLA“ lazerių serviso inžinierius, diagnozuoja ligas ir gydo lazerius. Vytautas stovyklautojams atskleis visas paslaptis – kas yra lazeris ir kaip jis veikia, kur jie pritaikomi bei jau naudojami. Lazerių gydytojas suteiks galimybę savomis rankomis prisiliesti prie lazerio „širdies“. Smalsuoliai galės patys išbandyti optinius elementus ir pajusti lazerio spindulio galią!

Airingas Šuopys

Jaunesnysis mokslo darbuotojas Lietuvos Energetikos Instituto Plazminių technologijų laboratorijoje, jau daugiau nei 5 metus tyrinėjantis plazmos procesus ir apsauginių dangų formavimą. Mokslas lydi ir žavi jį visą gyvenimą, o kosmosas yra labai artimas jo širdžiai. Susitikimo metu Airingas papasakos apie plazmą – ketvirtąją materijos būseną ir jos pritaikymą technologijose.

bottom of page