top of page
Stovykla Cover  (1).png

KOSMINĖ TECHNOLOGINĖS KŪRYBOS STOVYKLA kviečia 6-14 metų astronautes ir astronautus leistis į misiją „KODAS: galaktika“, kurioje kurdami technologijas, susipažinsime su saulės sistema, modeliuosime 3D bazę marse, programuosime dangaus kūnų atpažinimo žaidimą, konstruosime savo miestus bei planuosime ateitį kitoje planetoje ir... klausysime įvairiausių tarpgalaktinių istorijų!

Jaunųjų astronautų įgulos dirbs nedidelėse grupėse iki 10 narių. Įgulas per misijas ves mentoriai – technologijų profesionalai ir entuziastai. 


📍Kur?
Vilniuje: bus patikslinta
Kaune: bus patikslinta

Penkių dienų gyvos stovyklos kaina: 240€ (įskaičiuotas visos dienos maitinimas ir darbui reikalingos priemonės).

Registruojantis dviems ar daugiau šeimos narių suteikiame nuolaidą.

Kas yra kosmosas, astronautas, ateivis? Kuo skiriasi asteroidas ir kometa? Saulės sistema, planetos, paukščių takas, juodoji skylė, mėnulis ir skrydis į kosmosą! 

Programa*

1 diena – KOSMOSO PLATYBĖS

Susipažinsime su mūsų misijos aplinka – galaktika, saulės sistema ir... gal dar kažką įdomaus čia rasim?

2 diena – Misija: ORAS

Pasiaiškinsime Niutono dėsnius, įsigilinsime į kosminio laivo sudedamasias dalis.

3 diena – Misija: VANDUO 

Susipažinsime su tais, su kuo galime kosmose susimojuoti. Svarstysime, kokia gyvybė ten egzistuoja ir ko reikia išgyventi? 

4 diena – Misija: KURAS bei ENERGIJA

Kodėl reikalingi kosmoso atradimai ateičiai, kodėl reikalingi tyrimai. Tarša. Degalinės kosmose.

5 diena – skrydis į KOSMOSĄ

Ateitis kitoje planetoje, miesto konstravimas,  į kosmosą su virtualios ir papildytos realybių elementais. 

Pranešėjai
(informacija pildoma...)

Stovyklos metu į astronautų dėžutes kaip raketos atskries įkvėpimai – specialiai šiai stovyklai sukurti kosmoso srities entuziastų video pasakojimai, padrąsinantys mus technologinės kūrybos užsiėmimams, praplečiantys mūsų vaizduotę, keliantys mūsų mąstymą mankštinančius klausimus.

Goda Raibytė-Aleksa

Mokslo žurnalistė, DELFI laidos „Radikalus smalsumas“ vedėja, „Astronautų pusryčiai“ įkūrėja, projekto „82 mėnuliai bei netrukus pasirodysiančios knygos apie kosmosą vaikams autorė.

Goda pasakos, kodėl Mėnulis nenukrenta į Žemę, kaip jis atsirado mūsų danguje ir kodėl mes turime jį tik vieną, kai kitos mūsų kaimyninės planetos tiek daug? Kas yra gravitacija ir kas nutiktų jei mus įtrauktų juodoji skylė? Kur Visatos pabaiga?

 

Kosminis palinkėjimas iš Godos? Linkiu visiems radikalaus smalsumo!

bottom of page